• Manşet
  • 22 Şubat 2019
  • 279 KEZ OKUNDU

İYİ Parti listelerinin il seçim kuruluna geç verilmesi ile adaylığı düşen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Demokrat Parti ile anlaşma sağladı. DP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Pınar İvenç, yerini seve seve Başkan Kocamaz’a bıraktığını belirterek, “Memleketimin çıkarları söz konusu. Sonuçta birbirine uzak insanlar değiliz, aynı çatı altındayız” dedi.

Mersin unutulmaz bir seçim süreci yaşıyor… Özellikle mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 50 yıldır bağlı kaldığı MHP’den aday gösterilmeyince istifa ederek kısa bir süre sonra İYİ Parti’ye geçmişti. İYİ Parti çatısı altında adaylık mücadelesi veren Kocamaz’ın başvurusu, aday listelerinin verileceği son gün saatini geçirilince adaylığı düşmüştü.

Kendisine parti içi kumpas kurulduğunu ve adaylığının önüne geçilmeye çalışıldığını ifade eden Başkan Burhanettin Kocamaz, bu kez de Demokrat Parti’nin kapısını çaldı. Genel Merkez nezdinde yapılan görüşmede anlaşma sağlanınca DP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Pınar İvenç geri çekilerek Mezitli ilçesi adayı yapıldı.

Gayrimenkul işi ile uğraşan Pınar İvenç, büyükşehir adaylık koltuğunu seve seve Burhanettin Kocamaz’a bıraktığını belirterek, “Bizler aynı kentte, aynı amaçla yaşıyoruz. Memleketimizin çıkarları için geri çekilmem gerekiyordu ve tereddütsüz çekildim” dedi.

(Kaynak: mersinsiyaset.com.tr)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ