Bilecik Belediyesi’nde ‘Saray’ gitti, T.C. geldi!

Bilecik Belediyesi’nde ‘Saray’ gitti, T.C. geldi!

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in ilk icraatı “Saray” ibaresini kaldırıp, tabelaya T.C. ibaresini koymak oldu. 31 Mart Yeril Seçimleri sonrasında görevine başlayan CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, “Belediye Sarayı” yazısını T.C. Bilecik Belediyesi olarak değiştirdi.

Bilecik Belediye Başkanı Şahin, belediye başkan yardımcıları ve basın mensuplarının olduğu programda, Bilecik Belediye binası önünde yer alan “T.C. Bilecik Belediyesi” yazısının açılışını yaptı.

“BİLECİK HALKI KENDİ BELEDİYESİ OLARAK TANIMLAYACAK”

Belediye Başkanı Semih Şahin, “Bilecik Belediyesi, halkın belediyesidir. Saray haline getirilerek halktan kopuk bir belediye; halkına gerçek hizmet veremez, kendisine hizmet verir. Biz belediyeyi halka açıyoruz ve halkın belediyesi yapacağız. Bu bir simge olsa da bütün hizmetlerimizde bunu herkes görecek. Bilecik halkı kendi belediyesi olarak benimseyecek. Bilecik’i halkımızla birlikte daha güzel bir hale getireceğiz. Bunun bir simgesi olarak da belediyemizdeki saray ismini kaldırıp Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesi olarak değiştiriyoruz. Bu belediye, sadece ismiyle değil, her şeyiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin Bilecik’in Belediyesi olacaktır” ifadelerine yer verdi.

OSMANLI FİGÜRLERİNİ KALDIRACAK

Belediye girişindeki Osmanlı dönemine ait figürleri kaldırıp yerine Atatürk ve Cumhuriyet temalı görsellerin koyacağı öğrenilen belirten Şahin’in, belediye girişinde geniş çaplı yapılacak bir proje ile bütünüyle bir farklılık yapmayı hedeflediği bildirildi.

(tele1)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ