DOSABSİAD Başkanı Çevikel: İvme programı önemli bir destek olacak

DOSABSİAD Başkanı Çevikel: İvme programı önemli bir destek olacak
  • Bursa
  • 25 Mayıs 2019
  • 260 KEZ OKUNDU

Hükümetin İleri Verimli Milli Endüstri (İVME) Programına DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel’den destek geldi. Çevikel, “Açıklanan program ekonomideki dengelemenin önemli bir aşaması olacaktır” dedi.

Aralarında tekstil sektöründe kullanılan ürünlerin de bulunduğu hammadde ve aramalı ithalatının azaltılarak yerli üretimin teşvik edilmesi, makine imalatı ile tarım sektörlerinin desteklenmesi amacıyla üç kamu bankası tarafından 30 milyar TL finansman desteği verilecek olmasını olumlu bulduklarını söyleyen Çevikel, “Bu paket, ithalat bağımlılığı yüksek, dış ticaret açığı veren, istihdama katkı oranı ile ihracat potansiyeli yüksek sektörler için önemli bir destek olacak” şeklinde konuştu.

Ekonomideki dengelenme ile küresel ticari ve finansman belirsizliklerinin de ortadan kalkacağını dile getiren DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, “Daha önce açıklanmış olan tedbirlere ilaveten Hükümetimizden, maliyetleri aşağıya çekmek için teknoloji üretme konusunda da işbirliği ve önemli çalışmalar bekliyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ