Ekrem İmamoğlu’ndan Dilek İmamoğlu paylaşımı: Ne mutlu bana!

Ekrem İmamoğlu’ndan Dilek İmamoğlu paylaşımı: Ne mutlu bana!

İstanbul halkının oyları ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen ancak Yüksek Seçim Kurulu’nun tartışmalı kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun bir söyleşide kendisi için kullandığı ifadelerinin yer aldığı videoyu Twitter hesabından paylaşarak, “Ne mutlu bana” notunu düştü.

Mazbatası elinden alınan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun Tuluhan Tekelioğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Liderlik üzerine doktora yapan Dilek İmamoğlu, eşinin demokratik lider özelliklerini taşıdığını belirterek, “Ne tarafını eleştireyim; Liderlik açısından eleştirilecek bir tarafı yok gibi geliyor bana. Ben biraz düşünsem bulurum” dedi.

Söyleşide akademik çalışmalarından bahseden Dilek İmamoğlu, “Ekrem’in siyasi süreç döneminde ben yüksek lisansımı tamamladım. Eğitimden kopamayan bir yanım var. Kendimi çok mutlu hissettim tek yer okul çatısı diye düşünüyorum. Derslerimi bitirdim, yeterliliğimi verdim. Şimdi tez çalışmamı devam ettiriyorum. Hatta hocalarıma bir tez sunumu yaptım. Çok beğendiler. Tez çalışmamın konusu tam da bizim şu an gündemimizde olan liderlik tarzları. Y kuşağının demokratik ve otokratik liderlik tarzlarına bakış açısı, beklentileri ve bütünsel kalkınmaya etkisi.” ifadesini kullandı.

Eşini akademik olarak değerlendirmesi istenen Dilek İmamoğlu, “Eşim demokratik lider özelliğine sahip. Bütün özellikleri var Ekrem’de. Kuvvetlendirmesi açısından destek oluyorum ama zaten onda Allah vergisi diyebilirim, liderlik özelliklerini taşıyor. Bir liderde olması gereken özellikleri alt alta koyduğumda entelektüel, karizmatik, takım çalışmasını çok iyi yapabilen, herkesin fikrine saygı duyan ama bütünleştirici bir etki ile beraber sentezini çıkarabilen özellikler var. Ne tarafını eleştireyim? Liderlik açısından eleştirilecek bir tarafı yok gibi geliyor bana. Ben biraz düşünsem bulurum.” diye konuştu.

EKREM İMAMOĞLU: NE MUTLU BANA

Söyleşiyi sosyal medya hesabından paylaşan Ekrem İmamoğlu ise “Yıllar önce sevgili eşim Dilek’in gönlünü kazanmıştım. Bu süreçte de akademik ve vatandaş gözüyle beğenisini kazanmışım, ne mutlu bana” dedi.

(Cumhuriyet)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ