TÜRSAB Başkanlığı’na yeniden Firuz Bağlıkaya seçildi

TÜRSAB Başkanlığı’na yeniden Firuz Bağlıkaya seçildi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı yeniden Firuz Bağlıkaya oldu.

Sandık başına giden 4 bin 45 TÜRSAB üyesi seyahat acentesi temsilcisinden 2 bin 510 oy alan Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Başkanlığını 3 yıl sürdürecek.

TÜRSAB’dan yapılan açıklamaya göre, TÜRSAB 24. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan yönetim, denetim ve disiplin kurulları seçimleri tamamlandı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen seçimde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 4 bin 45 seyahat acentesi temsilcisi oy kullandı.

Rekor katılımın sağlandığı seçimin kazananı yüzde 63’lük rekor oy alan Firuz Bağlıkaya’nın listesi oldu.

Sandık başına giden 4 bin 45 TÜRSAB üyesi seyahat acentesi temsilcisinden 2 bin 510 oy alan Bağlıkaya, ikinci kez TÜRSAB Başkanı oldu. Bağlıkaya, 3 yıl süreyle TÜRSAB Başkanlığı yapacak.

Bu arada, TÜRSAB Başkanlığı için adaylıklarını açıklayan ve seçim kampanyalarını ayrı ayrı yürüten Davut Günaydın, Tansu Demir, Hasan Erdem seçim öncesinde birleşme kararı aldı. 3 aday ortak hazırladıkları beyaz listeyle seçime girdi. Davut Günaydın’ın başkan adaylığındaki ortak liste, 1464 oy aldı. 81 oy da geçersiz sayıldı. Bağlıkaya ve ekibi, bir önceki genel kurulda 2 bin 200 oy almıştı.

“KONGREMİZ SON DERECE KARDEŞÇE GEÇTİ”

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından değerlendirmede bulunan Firuz Bağlıkaya, oy kullanmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen seyahat acentesi temsilcilerine verdikleri destek için teşekkürlerini ileterek, şunları kaydetti:

“Benim kıymetli dostlarım yol arkadaşlarım, helal olsun. Gecem, gündüzüm, emeğim, alın terim, size helal olsun. Ama bundan çok daha önemlisi size helal olsun. Başarı sizin başarınız. Bugüne gelmek için verdiğiniz emeğe, yaptığınız fedakarlıklara, cesaretinize, işinizden, ailenizden ayırıp verdiğiniz zamana helal olsun. Birlikte çıktığımız bu güzel yolda yürümeye devam edeceğiz. Üyelerimizin sandığa büyük bir teveccühü oldu. 21 ayda her şeyi yapmak mümkün olmadı. Bu nedenle bir döneme daha ihtiyacımız vardı.”

Bağlıkaya, değişimin devam etmesinin başarıyla doğru orantılı olduğunu aktararak, “Kesintiye uğramak istemiyorduk. 21 aylık bir sürede bir şeyleri yapıp yetiştirmek, bir yandan da eskilerle mücadele etmek gerçekten zor bir süreçti. Elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Kongremiz son derece kardeşçe geçti. Bizim rakip olduğumuz arkadaşlarımızla bir sorunumuz yok. Onlarla kardeş kardeş bu kürsüde konuşabiliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bundan sonraki dönemde çok çalışmayı sürdüreceklerini belirten Bağlıkaya, “Hep birlikte elimizden geldiğince mesleğimize bir şeyler katmaya devam edeceğiz. Bu yolda yanımda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TÜRSAB’IN YENİ YÖNETİM KURULU

Burkon Turizm Kongre ve Organizasyon Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker de TÜRSAB Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Asil Üyeler

Firuz Bağlıkaya – Detur Turizm

Bilir Turizm – Ali Bilir

Passo Turizm Abdulhamit Kuk

Emperor Travel Club – Osman Tolga Gencer

Peninsula Turizm  – Diyaeddin Şahin

Saye Grup Turizm – Ceren Anadol

Burkon Turizm – Hasan Eker

Vipol Turizm – Soner Bacaksız

Baharat Organizartions Turizm – Nalan Yeşilyurt

Yedek Üyeler

Enderun Turizm – Hüseyin Kurt

Adıyaman Turizm – Rahime Yaşar

Sahab Travel Turizm – Mustafa Gümrükçüoğlu

İtaki Turizm – Linda Urhan

Arrive Turizm – Deniz Köse

Hit The Road (HTR) – Ahmet Küçükyılmaz

Skyline Travel Turizm – Öznur Köse

AGSN Travel – Gülnaz Ademoğlu

Outlands Tours&Travel – Serhat Tosun

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ